ocean girl - NOR5598
Seilingsanalyse for en HR 312 fra 1985, bygget av Hallberg Rassy og designet av Olle Enderlein/CRassy.
Data levert av Offshore Racing Congress (ORC) · Sertifikat utstedt 23/04/2026
Beskrivelsen er skrevet av AI, men tallene og sammenligningene er beregnet før teksten genereres.
Fartsplasseringen er hentet fra ORC-polaren ved 5 m/s og sammenlignet med 253 norske båter innenfor ±5 % av båtens lengde. På kryss og lens brukes VMG; på slør brukes båtfart.
Fordelen på scoring er beregnet med APH ToT mot 40 norske båter med tilsvarende APH og sertifikatår 2026. Den vises bare når fordelen er tydelig i mesteparten av forholdsområdet.
Dette er modellert ytelse, ikke en prognose. Bane, sjø, seil, mannskap og taktikk betyr fortsatt mye.
HR 312 er blant de 15 prosent tregeste på kryss, på slør og på lens blant norske båter på omtrent samme lengde. I 5 m/s gjør den 5,2 knop på kryss, 6,4 knop på slør og 4,8 knop på lens. Ratingen gir den en fordel i 10 m/s når banen har mye skarp slør.
Seilegenskaper som polardiagram
Et polardiagram viser båtfart ved ulike vindvinkler og vindstyrker. Avstanden fra sentrum representerer båtfart i knop, og vinkelen representerer båtens vinkel til vinden. Vindstyrken vises som sann vindstyrke (TWS), ikke relativ vindstyrke. Vindvinkelen vises som sann vindvinkel (TWA), ikke relativ vindvinkel.
Kryss: Seiling mot vinden (kryss)
Lens: Seiling på tvers av vinden (slør)
Platt lens: Seiling med vinden (lens)
VMG-ytelse
Vindstyrke (kolonner): Sann vindstyrke (TWS) i knop - den faktiske vindstyrken, ikke den relative vinden du kjenner om bord.
VMG (Velocity Made Good) er din effektive fart mot målet, ikke den faktiske båtfarten.
Kryss-VMG (øvre stolper): Fart mot merket ved seiling mot vinden. Høyere er bedre - det betyr at du når kryssmerket raskere.
Lens-VMG (nedre stolper): Fart mot merket ved seiling med vinden. Høyere er bedre - det betyr at du når lensemerket raskere.
Innmålte seil
Målinger
🏁 Regattaresultater 🥉3
| Date | Event | Result | Class | Skipper |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | ||||
| 19.09.2026 | Singelhanded 2026 | 3/6🥉 | Scoring Configuration 3 | Arild HARALDSTAD |
| 12.09.2026 | Rødskjærseilasen 2026 | 8/11 | Racing | Arild HARALDSTAD |
| 16.06.2026 | Shetland Race 2026 | 5/6 | Class 2 NOR Rating up and including 1,0900 | Arild Haraldstad |
| 06.05.2026 | Krogsveen Cup 2026 | 5/7 | Norrating 1.089< | Arild HARALDSTAD |
| 2025 | ||||
| 17.06.2025 | Shetland Race 2025 - return to Bergen | 3/5🥉 | Class 1 NOR-Rating DH | Arild Haraldstad |
| 17.06.2025 | Shetland Race 2025 | 5/6 | Class 2 NOR Rating up and including 1,0900 | Arild Haraldstad |
| 2024 | ||||
| 18.06.2024 | Shetland Race 2024 | 4/6 | Class 2 NOR Rating up and including 1,1000 | Arild Haraldstad |
| 18.06.2024 | Shetland Race retur Bergen | 3/6🥉 | Class 2 NOR Rating up and including 1,1000 | Arild Haraldstad |
Regattaresultater fra manage2sail.com & sailracesystem.no
Identitet
Dimensjoner
Seilareal
ORC-rating
Estimert båtfart
| Vindstyrke (TWS) | |||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 4 kt | 6 kt | 8 kt | 10 kt | 12 kt | 14 kt | 16 kt | 20 kt | 24 kt | |
| Kryss-VMG | 2.05 | 2.91 | 3.52 | 3.94 | 4.19 | 4.30 | 4.36 | 4.38 | 4.32 |
| 52° | 3.24 | 4.47 | 5.26 | 5.78 | 6.05 | 6.19 | 6.24 | 6.29 | 6.29 |
| 60° | 3.50 | 4.72 | 5.49 | 5.96 | 6.22 | 6.36 | 6.42 | 6.48 | 6.50 |
| 75° | 3.67 | 4.86 | 5.65 | 6.11 | 6.38 | 6.54 | 6.65 | 6.77 | 6.85 |
| 90° | 3.56 | 4.84 | 5.76 | 6.29 | 6.54 | 6.67 | 6.79 | 7.05 | 7.22 |
| 110° | 3.56 | 4.96 | 5.91 | 6.42 | 6.73 | 6.99 | 7.23 | 7.55 | 7.73 |
| 120° | 3.44 | 4.79 | 5.79 | 6.35 | 6.69 | 6.99 | 7.29 | 7.79 | 8.04 |
| 135° | 3.04 | 4.33 | 5.32 | 6.06 | 6.49 | 6.80 | 7.11 | 7.73 | 8.21 |
| 150° | 2.51 | 3.69 | 4.64 | 5.47 | 6.09 | 6.47 | 6.76 | 7.34 | 7.91 |
| Lens-VMG | 2.17 | 3.19 | 4.02 | 4.75 | 5.39 | 5.93 | 6.34 | 6.89 | 7.45 |
Båtfart (knop) ved vindvinkel / vindstyrke